Kategorie: Novinky

Recenze na fotoknihu Saal Digital

Recenze na fotoknihu Saal DigitalPro každého fotografa se stává fotografie pravou fotografií až na papíře.

 

 

 

 

Kromě toho, že prohlížet si fotografie na papíře je úplně jiný zážitek, než na ně koukat na tabletu, se taky fotkám v počítačí rádo stává, že se někam omylem zatoulají :) Mně se takto z počítače záhadně ztratily fotografie z jednoho půlroku - naštěstí jsem předtím fotky z tohoto období nechala vytisknout a díky tomu jsem o ně nepřišla.

O možnosti získat fotoknihu Saal Digital výměnou za recenzi tohoto produktu jsem věděla už delší dobu. Bohužel jsem se ale docela dlouho k výrobě fotoknihy nedostala.

Asi po třech prodlouženích slevového kuponu jsem se k recenzi konečně dostala. Dlouho jsem také uvažovala, jaké fotky v knize zpracovat. Nakonec vyhrála letošní dovolená, ze které jsem neměla ještě vytištěné fotografie.

Program

Stažení programu bylo rychlé a bezproblémové. Uživatelské prostředí je příjemné, docela rychle jsem se v něm zorientovala. Program nabízí hodně předchystaných šablon, můžete si nahrát celou fotograii přes celou stranu, nebo si na stranu poskládat spoustu fotek, případně přidat text. Velkou výhodou je také možnost převedení souboru do PDF, což umožní před zasláním do tisku vytvořit náhled alba.

Doručení

Velmi mě překvapila rychlost doručení, knížku jsem objednávala 6.12. a 7.12. už jsem měla knížku na cestě a za pár dní doma, ačkoliv putovala až z Německa. Kniha přišla zabalená jako do peřinky, v papírovém kartonu, bublinkové folii a ještě jedné další fólii.

První dojmy

Vybrala jsem si matnou verzi knihy ve formátu A4. Vazba knihy je velmi pěkně zpracovaná a materiál je příjemný na dotek, kniha celkově působí luxusním dojmem.

Zpracování knihy

Strany uvnitř knihy jsou tvořeny dvěma fotopapíry, které jsou k sobě přilepené a výsledná gramáž tak působí velmi dobře. Za zmínku taky určitě stojí vnitřní spoj dvou stran, strany nejsou vloženy dovnitř vazby, ale jsou nalepeny jedna vedle druhé, díky čemuž je fotografie viditelná celá, bez zohlého vnitřního okraje. Tato funkce může být velmi výhodná při tisku fotky na celou dvojstranu, při otevření fotografie působí celistvě, jako na jednom papíře.

Kvalita fotografií

Nejvíc mě překvapila samotná kvalita fotografií. Co mě dokáže opravdu otrávit je, když mi přijdou fotografie, se kterými jsem si dala velkou práci při zpracování, v jiném barevném tónu. Což se většinou děje u tiskáren produkující levné fotoprodukty. Fotografie v knize mají naprosto totožnou barvu jako v počítači, barvy působí velmi přirozeně, nejsou ani tmavší, ani světlejší, naprosto věrně kopírují barvu fotografie na monitoru.

Upřímně si nedokážu představit kvalitněji zpracovanou fotoknihu. Ačkoliv je kniha ve vyšší cenové relaci, rozhodně stojí za zvážení si pořídit právě tuto. Především fotoknihy z cest či svatební fotografie si tuto fotoknihu rozhodně zaslouží. 

Jedna dobrá zpráva na závěr, fotoprodukty jsou nyní v akci. s dost výraznými slevami až 20%. Pokud chcete na poslední chvíli stihnout pod stromeček darovat krásný dárek, darujte spolu s fotoknihou od Saal digital ty nejhezčí vzpomínky.

Recenze fotoknihy Saal Digital

+

velmi kvalitní zpracovní

věrná barva fotografie

rychlost doručení

jednoduché zpracování

-

vyšší cena - dá se vysledovat akce, kdy se kniha prodává s výraznou slevou

print Formát pro tisk