Profil

Vítám Vás na mých stránkách. Mé jméno je Šárka Orságová a pocházím ze Šternberka. Fotoaparát je mým věrným společníkem asi od deseti let, kdy jsem dostala svůj první kinofilmový "kodak", a tak jsem mohla začít pořizovat fotografie z každého výletu i všedních rodinných dnů. Posledních sedm let jsem ale fotografické vášni propadla docela, v té době se nám narodila naše dcerka Barborka a já si přála mít zdokumentovaný každičký den jejího života. Od fotografování Barunky už byl krátký krůček k fotografování dětí mých přátel a po nějaké době se mi začali ozývat i naprosto neznámí lidé s prosbou, abych jim nafotografovala děti, nebo zachytila těhotenství a podobně. V průběhu let jsem si vyzkoušela fotografování v atelieru, různé druhy fotografie, jako například akty či produktovou fotografii. Na kurzech Svatopluka Klesnila v Olomouci jsem měla možnost se seznámit s dokumentární fotografií, která mě naprosto pohltila. Měla jsem možnost spolupracovat na několika souborech se sociální tematikou, ze kterých vyšlo několik krásných výstav.

V tuto chvíli se věnuji volné tvorbě a to převážně reportážní a dokumentární fotografii.

 

Nejdůležitější věci se učíme v mateřské školce :) Ale občas se dá něco přiučit i jinde

Léta 1989 - 2000 jsem dost času strávila v ZUŠ Šternberk a učila se tam výtvarnému umění

V letech 2011 a 2012, mě můj první foto-učitel Michal v DDM Šternberk naučil fotografovat v exterieru, fotit zimní krajinu a ovládat photoshop

Nejkrásnější fotoléta pro mě jsou 2012 - 2014, kdy jsem poznala partu skvělých lidí v čele se Sváťou Klesnilem na kurzech České fotoškoly v Olomouci.

V roce 2013 a 2014 jsem s českou fotoškolou strávila úžasný prodloužený víkend na Workshopu dokumentární fotografie v Kněžpoli a okolí.

V roce 2015 jsme se tématu sociálního dokumentu věnovali v Rudě u Dlouhé Loučky. Na kurzech nás doprovázel i přední český fotograf Jindřich Štreit.

 

Díky mnoha lidem, kteří se podíleli na výběru fotografií a organizaci, se mi podařilo uskutečnit několik krásných výstav

2013 - Společná výstava pod vedením S. Klesnila - "Spolu", Kratochvíle - Olomouc

2013 - "Romský svět dětí z Jilora - Srdíčka", Farní úřad - Šternberk

2014 - "Romský svět dětí z Jilora - Srdíčka", Expozice času – Šternberk

2014 - Společná výstava V. Zlámala - "1. setkání", Farní úřad - Šternberk

2014 - "Barevný podzim života", Restaurace Expedice - Šternberk

2015 - "Rozkvétáme společně", Restaurace Expedice - Šternberk

2016- "Dalovské děti", Azylový dům - Bydlení pro matky/otce s dětmi - Dalov

2017 - "Tříkrálová sbírka pomáhá..", Restaurace Expedice Šternberk

Uložit

Uložit